جمعه ٣٠ مهر ١٤٠٠ فارسي|English
 
 
صفحه اصلی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
Title
iran
Gallery is Empty!
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

مصاحبه زنده تلویزیونی رایزن فرهنگی ج. ا. ایران در شبکه تلویزیونی سارایوو (TVSA)

برگزاری کنفرانس دو روزه «گفتگوی اسلامی - مسیحی» در سارایوو

همزمان با برگزاری کنفرانس دو روزه گفتگوی اسلامی مسیحی که با عنوان اصلی: «راهکارهای دستیابی به فهم مشترک بین اسلام و مسیحیت» توسط رایزنی فرهنگی ج. ا. ایران در بوسنی و با حضور اندیشمندان و متفکرین مسلمان و مسیحی از جمهوری اسلامی ایران و کشور بوسنی و هرزگوین و کشور صربستان در روزهای 20 و 21 خرداد ماه 1393 در شهر سارایوو برگزار گردید، آقای دکتر آرام رایزن فرهنگی ج. ا .ایران در بوسنی ضمن انجام مصاحبه زنده تلویزیونی در شبکه تلویزیونی سارایوو (TVSA)، برنامه های رایزنی فرهنگی ج. ا .ایران در بوسنی به مناسبت برگزاری کنفرانس دو روزه «گفتگوی اسلامی - مسیحی» در سارایوو را تشریح نمود.


آقای دکتر آرام در پاسخ به سئوال مجری شبکه تلویزیونی سارایوو مبنی بر تبیین اهداف برگزاری این کنفرانس، گفت:
«جامعه معاصر بیش از هر زمان دیگری، جهان تنوع های فکری و فرهنگی است. دغدغه انسان معاصر، چالش با بحران هایی چون تنهایی، مادی گرایی و اخلاق است. ادیان نقش بسیار مهمی در بیدار سازی، آگاهی بخشی و هدایت انسان ها دارند. ادیان به ما می آموزند تا انسان ها به گفتگو با یکدیگر بپردازند، به همدیگر احترام بگذارند و دیگران را به عنوان افرادی با فرهنگ ها و رسوم متفاوت، به رسمیت بشناسند. احترام به ادیان و کتاب های مقدس، زمینه و بستر اصلی ارتباط پیروان مختلف ادیان است. تعهد و رسالت ادیان برای زندگی مسالمت آمیز انسان ها، نقش و رسالت پیروان ادیان را برای حفظ کرامت های انسانی و ایجاد فضایی مساعد برای زندگی مسالمت آمیز برجسته می سازد. زندگی مسالمت آمیز بر اساس فهمی مشترک شکل می گیرد و ادیان نقش مهمی در ایجاد این فهم ها دارند. گفتگوهای دینی، فلسفی، فرهنگی و اجتماعی؛ راه آشنایی با دیدگاه ها و جهان بینی های دیگران را هموار می سازند و تفکرات را در معرض ارزیابی دیگران قرار می گیرند. گفتگوی پیروان ادیان، با سعه صدر، اجازه دادن و فهم یکدیگر در ارتباط است. رویارویی فرد با فرد، فرهنگ با فرهنگ و دین با دین امکان توسعه روحی را فراهم می کنند و فرصتی برای رشد و بلوغ فکری و فرهنگی است.»


در ادامه دکتر آرام برنامه های متنوع رایزنی فرهنگی ج. ا. ایران در بوسنی به مناسبت برگزاری اولین دور گفتگوی اسلامی - مسیحی در بوسنی را بر شمرده و از عموم علاقمندان برای شرکت در این کنفرانس دعوت بعمل آورد.


٠٩:١٠ - شنبه ٢٤ خرداد ١٣٩٣    /    شماره : ٦١٤٠٠٩    /    تعداد نمایش : ١٩١٨


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
فصلنامه گفتگو شماره دو زمستان 1393

فصلنامه گفتگو، بهار 1393

مجله خبري گفتگوي اديان و تمدن ها

مجموعه مقالات

ديالوگ 5

ديالوگ 6
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 15536
Visitorsofday : 206
Visitorsofpage : 1809229
Onlinevisitors : 2
PageLoad : 1.7801

صفحه اصلی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت