جمعه ٠٨ بهمن ١٤٠٠ فارسي|English
 
 
صفحه اصلی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
Title
iran
Gallery is Empty!
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   

خلاصه فعاليت ها

فعاليتهاي مركز گفتگوي اديان را مي توان در شش محور برگزاري گفت وگوهاي‌ديني،آمدوشد هيأت هاي ديني ، پژوهش وترجمه در حوزه هاي ديني ، چاپ وانتشار، اطلاع رساني ازطريق‌سايت وتوسعه كتابخانه تخصصي اديان خلاصه كرد كه به هريك ازموارد اشاره اي گذرا مي شود.

الف) برگزاري گفتگوهاي ديني

1. برگزاري گفتگو‌هاي دوجانبه: اصلي ترين وظيفه مركز گفتگوي اديان برگزاري گفتگوهاي ديني با مجامع و مراكز ديني در سراسر جهان است. اين گفتگوها به صورت نوبتي در داخل و خارج از كشور انجام مي‌پذيرد. از جمله گفتگوهاي انجام شده مي‌توان به برگزاري شش دور گفتگو با كليساي كاتوليك واتيكان،سه دورگفتگو با‌ مؤسسه سنت گابريل اتريش، پنج دورگفتگو با شوراي جهاني كليساها،يك دورگفتگو با شوراي كليساهاي خاورميانه، پنج دورگفتگو با كليساي ارتدوكس يونان، شش دورگفتگو با كليساي ارتدوكس روسيه، چهار دورگفتگو با دانشگاه بيرمنگام انگلستان، يك دور گفتگو با بنياد آنيه لي ايتاليا، يك دور گفتگو با يهوديان آمريكا ، يك دور گفتگو با آشوريان ايران،دو دورگفتگو با دانشگاه بوديزم تايلند،سه دورگفتگو با ارامنه در تهران و لبنان و يك دورگفتگو با زرتشتيان اشاره كرد.

2.گفتگوهاي چندجانبه: مركز گفتگوي اديان پس از تجربه گفتگوهاي دوجانبه، اقدام به برگزاري گفتگوهاي چند جانبه باحضور رهبران ونمايندگان اديان مختلف نموده و تاکنون دو نشست رهبران ادیان در ایران برگزار شده است.

3. اجلاسهاي بين‌المللي: شركت در اجلاسهاي بين‌المللي يكي ديگر از برنامه‌هاي اين مركز مي‌باشد. از جمله اين اجلاسها مي‌توان به شركت در شوراي جهاني رهبران ديني در قزاقستان سه دور و بانكوك، شركت در نشست پارلمان جهاني اديان بارسلونا و نایروبی اشاره نمود.

ب) آمد و شد هيأت‌هاي ديني به ايران

مركز گفتگوي اديان در زمينه توسعه روابط و ايجاد همكاريهاي جديد همه ساله ميزبان هيأت‌هاي مختلف ديني و كليسايي از اقصا نقاط جهان است. به عنوان نمونه مي توان به سفر رهبرارامنه جهان ، اسقف اعظم اتريش، اسقف اعظم گرجستان، اسقف اعظم يونان،اسقف اعظم فیلیپین ، رئیس موسسه سنت گابریل ،  اعضاي شوراي كليساهاي خاورميانه و رئيس شوراي جهاني كليساها اشاره كرد.

ج) پژوهش‌ و ترجمه درحوزه‌هاي ديني

پژوهش‌هاي علمي و كاربردي در زمينه مسائل و موضوعات اديان از ديگر فعاليت‌هاي اين مركز مي باشد. شناسايي و تحقيق در خصوص جوامع اقليت ديني درداخل كشور، پژوهش در زمينه‌ي مشتركات اديان، تحقيق پيرامون راه‌هاي مؤثر در گفت‌وگوهاي ديني وشناسايي مراكز و شخصيت‌هاي مهم ديني درحوزه اديان و گفت‌وگوي هاي ديني از جمله عناويني است كه بدان پرداخته مي شود.همچنین بخشی از پژوهش های این مرکز در خصوص تدوین استراتژی ادیان و مناطق می باشد.

د) چاپ و انتشار

1. چاپ و انتشار فصلنامه‌ي ديالوگ Dialogue: اين فصلنامه تخصصي كه به زبان انگليسي منتشر مي‌گردد شامل مقالاتي در زمينه‌ي موضوعات به روز اديان و جهان است  و در هر شماره مقالات انديشمندان مسلمان و غيرمسلمان اعم از داخلي و خارجي دريك موضوع معين به چاپ مي رسد.تا کنون سه پیش شماره و پنج شماره از این فصلنامه به چاپ رسیده است.

2. چاپ و انتشار مجموعه مقالات گفتگوها: پس از برگزاري هر گفتگوي ديني مجموعه مقالات علمي ارائه شده در گفتگو توسط مركز چاپ و منتشر مي‌گردد تا در دسترس علاقمندان در داخل و خارج از كشور قرار گيرد.

3. چاپ و انتشار پژوهش‌ها و ترجمه‌ها: پژوهش‌هاي انجام شده و همچنين كتب ترجمه شده در مركز گفتگوي اديان‌ پس از رفع اشكالات وتأييد نهايي در شوراي علمي مركز، جهت توزيع در حوزه‌هاي ذيربط چاپ و منتشر مي‌گردد.

ه ) اطلاع رساني از طريق سايت مركز گفتگوي اديان

با توجه به اين كه امروزه يكي از راه‌هاي اصلي و مهم انتقال اطلاعات، شبكه جهاني اينترنت است و براي موفقيت در عرصه فن‌آوري اطلاعات بدون شك سهم داشتن در اين شبكه گسترده و مسلط دنياي اطلاعات امروز امري ضروري به نظر مي‌رسد، همچنين با عنايت به اينكه انقلاب ما انقلابي ايدئولوژيك و ارزش‌مدار است و از داعيه‌هاي اصلي آن صدور اين ارزش‌مداري و ايدئولوژي به اقصا نقاط جهان معاصر است، براي فراهم آوردن اين خواسته نيازمند به اطلاعات و دست‌يابي به آخرين توسعه‌ها و ابزارهاي تكنولوژيكي مورد لزوم اين داعيه هستيم.از اين رو مركز گفتگوي اديان با اجراي سايت علمي درباره اديان بر آن است تا گامي مؤثر در اين دست‌يابي به دنياي مدرن مجازي داشته باشد. از جمله مواردي كه در سايت مركز بدان پرداخته شده است عبارتند از: معرفي مركزگفت‌وگوي اديان ، اديان در ايران، اديان درجهان، معرفي مراكز گفتگوي ديني در جهان ، معرفي شخصيت هاي معتبر ديني درجهان، معرفي سايت ‌هاي اديان درجهان ، ارائه پژوهش ها ومقالاتي كه درحوزه اديان صورت گرفته است، مطالعات تطبيقي اديان، گالري عكس از اديان جهان و بانك اطلاعات كتاب‌شناسي و پايان نامه‌هاي ادياني و نشريات.

و: ايجاد كتابخانه تخصصي اديان

 مركز گفت‌وگوي اديان در راستاي ايجاد بزرگ ترين وغني‌ترين كتابخانه تخصصي اديان در ايران اقدام به تهيه بسياري از منابع دسته اول در حوزه اديان به زبان فارسي‌ و زبان‌هاي خارجي نموده‌است. از اين رو، سالانه بخشی از بودجه ارزي مركز به تهيه منابع خارجي به زبان‌هاي انگليسي ، عربي ، آلماني وفرانسوي اختصاص داده شده است.

جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
فصلنامه گفتگو شماره دو زمستان 1393

فصلنامه گفتگو، بهار 1393

مجله خبري گفتگوي اديان و تمدن ها

مجموعه مقالات

ديالوگ 5

ديالوگ 6
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 3869
Visitorsofday : 281
Visitorsofpage : 1857747
Onlinevisitors : 2
PageLoad : 1.8971

صفحه اصلی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت