شنبه ٠٣ مهر ١٤٠٠ فارسي|English
 
 
صفحه اصلی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
Title
iran
Gallery is Empty!
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


یادداشت رایزن فرهنگی ایران در دهلی‌نو به مناسبت دهه کرامت؛
امام رضا(ع) و گفت‌‎وگوی ادیان/سیره امام رئوف الگویی برای تعاملات امروز جهان اسلام
محمدعلی ربانی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در دهلی‌نو طی مقاله‌ای به بررسی جایگاه گفت وگو در سیره رضوی با محور ادیان پرداخته است. در ادامه متن این مقاله را می‌خوانید:
 ١٤:٢٤ - سه شنبه ١ تير ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری شصت‌ویکمین جلسه شورای سیاستگذاری و هماهنگی گفت‌وگوی ادیان و فرهنگ‌ها
شصت‌ویکمین جلسه شورای سیاستگذاری و هماهنگی گفت‌وگوی ادیان و فرهنگ‌ها به ریاست ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد.
جلسه شورای سیاستگذاری و هماهنگی گفت‌وگوی ادیان و فرهنگ‌ها سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به ریاست ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و با حضور اعضای شورا در محل ساختمان شهید رحیمی این سازمان برگزار شد.
 ١٤:٤٣ - دوشنبه ٢٤ خرداد ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
تعاملات و گفتمان بینادینی اسلام و مسیحیت کاتولیک بررسی شد
وبینار هفتمین دوره مطالعات فرهنگی اروپای غربی برگزار و رایزن فرهنگی ایران در ایتالیا مقاله خود را با موضوع «تعاملات و گفتمان بینادینی اسلام و مسیحیت کاتولیک» ارایه داد.
با مشارکت مجتمع آموزش عالی زبان ادبیات و فرهنگ شناسی (جامعةالمصطفی(ص)العالمیه) و مرکز ارتباطات و بین‌الملل حوزه‌های علمیه، وبینار هفتمین دوره مطالعات فرهنگی اروپایی غربی با حضور محمد تقی امینی، رایزن فرهنگی ایران در ایتالیا، علیرضا جهانگیری، سفیر سابق ایران در هلند، حمیدرضا یوسفی، استاد دانشگاه زارلند آلمان، حجج اسلام سید حسین ساجد، رییس مجتمع زبان و فرهنگ شناسی، سید هاشم موسوی، رییس مرکز اسلامی لندن و مصطفی الخلیق، پژوهشگر و مبلغ برگزار شد.
 ١٤:٤٠ - دوشنبه ٢٤ خرداد ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری وبینار گفت‌وگوی میان ادیان بین اندیشمندان ایرانی و اسپانیایی
به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا، وبینار گفت‌وگوی میان ادیان بین اندیشمندان ایرانی و اسپانیایی برگزار و زندگی عرفای مسلمان و مسیحی از زاویه زیست اخلاقی بررسی شد.
به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا و انجمن آثار و مفاخر ایران و مشارکت و همکاری دانشگاه عرفان آویلا (غرب اسپانیا)، مرکز گفت‌وگوی ادیان و فرهنگ‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نخستین جلسه گفتگوی میان ادیان در اسپانیا برگزار شد.
 ١٤:٣٣ - دوشنبه ٢٤ خرداد ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری وبینار هفتمین دور گفتگوهای اسلام و مسیحیت ، میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری فیلیپین
چالشها و چشم اندازهای گفتگوی دینی و همکاری های چند جانبه با تاکید بر موضوع سلامت انسان در ایام فراگیری کرونا
گفتگوهای بین ادیان در سطوح بالا میان ایران و فیلیپین هر دو سال انجام می شود. در همین راستا، اسقف های اعظم " له دسما" و کاپالا" در سالهای گذشته در راس هیئت های بلندپایه فیلیپینی به ایران سفر نموده و متقابلا میزبان هیئت های عالیرتبه ایرانی در این کشور بوده اند. هدف اصلی از برگزاری این گفتگوها در سطوح عالی، ارتقاء سطح دوستی و مودت میان رهبران مذهبی و متفکران دو کشور دوست به منظور ارتقاء درک بهتر و گسترش همکاری مشترک در راستای سیاست گسترش همزیستی مسالمت آمیز و تحکیم صلح و برادری در جهان است. گفتگوهای فرهنگی و افزایش درک و شناخت یکدیگر از ادیان اسلام و مسیحیت نیز از دیگر اهداف این گفتگوها است.
 ١٤:١٣ - دوشنبه ٢٤ خرداد ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
خانم مارلين دياب: ايران الگوي زندگي مسالمت‌آميز است.
رئيس مركز تكثرگرايي و صلح لبنان خانم مارلين دياب با حجت الاسلام تسخيري رئيس مركز گفتگوي اديان و فرهنگ‌هاي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي ديدار و گفتگو كرد.
 ١٥:١١ - سه شنبه ٢٢ مرداد ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
اتحاد مسلمانان و مسیحیان ایران ناگسستنی است
اسقف اعظم خلیفه گری ارامنه آذربایجان گفت: مسلمانان و مسیحیان ایران دست در دست هم برای توسعه و آبادنی کشورشان می کوشند و این اتحاد شکست ناپذیر و غیرقابل برگشت است.
 ١١:٥٢ - سه شنبه ٢٩ آبان ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
آغازهفدهمین اجلاس دبیرخانه عمومی کنگره ادیان با حضور نماینده ج.ا.ایران در شهر آستانه
هفدهمين اجلاس دبيرخانه عمومي كنفرانس رهبران اديان جهاني و سنتي در سالن جيرويك هتل ريكسوس پرزيدنت آستانه، مورخ 17 مهرماه 97 افتتاح شد. اين اجلاس با سخنراني آقاى قاسم ژومارت توکایف رئيس دبيرخانه اجلاس و رئيس مجلس سناي قزاقستان آغاز به كار كرد.
 ٠٧:٣٤ - يکشنبه ٢٢ مهر ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
گزارش كامل
برگزاري كنفرانس بين المللي گفتگوي اديان و فرهنگها در آسيا
با توجه به رويكرد سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي و نيز مصوبات شوراي سياستگذاري مركز گفتگوي اديان در خصوص ظرفيت سازي در زمينة گفتگوي ديني، مركز گفتگوي اديان جلساتي را با دبيرخانة مجمع مجالس آسيايي برگزار كرد و بر اساس مصوبات اين جلسات پيشنهاد برگزاري مشترك «كنفرانس بين المللي گفتگوي اديان و فرهنگ هاي آسيايي» را در حاشية اجلاس عمومي مجالس آسيايي به دبيرخانة مجمع ارائه كرد.
 ١٣:٠٩ - يکشنبه ٢٠ شهريور ١٣٩٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
فصلنامه گفتگو شماره دو زمستان 1393

فصلنامه گفتگو، بهار 1393

مجله خبري گفتگوي اديان و تمدن ها

مجموعه مقالات

ديالوگ 5

ديالوگ 6
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 6069
Visitorsofday : 232
Visitorsofpage : 1791542
Onlinevisitors : 2
PageLoad : 1.6081

صفحه اصلی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت