جمعه ٣٠ مهر ١٤٠٠ فارسي|English
 
 
صفحه اصلی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
Title
iran
Gallery is Empty!
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   
ارتدکس و اسلام – همزیستی اسلام و مسیحیت ارتدکس در جزایر دوازده گانه یونان ( یکی از این موارد همزیستی مسالمت آمیز در جزیره کو) تاریخ ثبت : 1396/02/03
طبقه بندي : ,,
عنوان : ارتدکس و اسلام – همزیستی اسلام و مسیحیت ارتدکس در جزایر دوازده گانه یونان ( یکی از این موارد همزیستی مسالمت آمیز در جزیره کو)
منبع : نمايندگي فرهنگي ج.ا.ايران در روسيه
: <#f:4782/>
:

موضوع این کتاب که به تازگی به چاپ رسیده است نحوه زندگی مسالمت آمیز پیروان دو دین اسلام و مسحیت ارتدکس در جزایر دوازده گانه را به طور اخص در شهر جزیره ای کو را شرح داده است. این کتاب که نوشته "یورگوس استاثوپولوس" است در واقع برگرفته از پایان نامه این نویسنده درمقطع فوق لیسانس در دانشگاه آزاد یونان بوده است.
نویسنده در این کتاب نشان می دهد که با وجود تبلیغات گسترده علیه ادیان دیگر (بخصوص اسلام) در غرب و ترویج بیگانه هراسی در بین جوامع غربی اما این جزیره به سمبل همزیستی مسالمت آمیز پیروان ادیان شناخته می شود.
او در بخشی از کتاب خود این جزیره را جزیره عشق و آشتی نامیده و در بخش دیگر از کتاب خود به بیان این مطلب می پردازد که :
"گفته می شود که تقابلی بین اسلام و مسیحیت بوده و هست و هزاران نفر در صده های اخیر شاهد آن بوده اند اما باید گفت که اغلب اوقات شاید این مسیحیان بودن که به این درگیری ها دامن زده و شروع کننده آن بودند و ما به راحتی به افراد با دین های مختلف برچسب خارجی می زنیم و آنها را در مقابل خود می بینیم نه در کنار خود که این مخالف آموزه های عیسی مسیح است. این جزیره مثال خوبی برای جهانیان است تا بتوانند نحوه صحیح همزیستی مسالمت آمیز ادیان را فراگیرند."
خوانندگان دراین کتاب با جامعه چند فرهنگی این شهر جزیره ای که عاشقانه در کنار یکدیگر زندگی می کنند و نه اینکه همدیگر را تحمل کنند آشنا می شوند.
این کتاب به روند تاریخی تشکیل و پیدایش جامعه مسلمان و مسیحی از شش قرن پیش دراین جزیره اشاره می کند و خواننده را از نزدیک با شخصیت های برجسته و طیف های مختلف آن آشنا می کند و در کنار آن هم به نقد و بررسی علمی و تحقیقاتی تحولات این جزیره می پردازد. نویسنده دراین کتاب سعی دارد تا خواننده را با سنت ها و نحوه زندگی دوستانه و برادرانه افراد با علایق، فرهنگ و ادیان مختلف در یک جامعه آشنا کند.
پیش گفتار این کتاب را رییس دپارتمان "الهیات اجتماعی" دانشکده الهیات دانشگاه آتن آقای "زسپوتیس" نوشته است

تعداد نمایش : 674 <<بازگشت
جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
فصلنامه گفتگو شماره دو زمستان 1393

فصلنامه گفتگو، بهار 1393

مجله خبري گفتگوي اديان و تمدن ها

مجموعه مقالات

ديالوگ 5

ديالوگ 6
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 70683
Visitorsofday : 156
Visitorsofpage : 1809179
Onlinevisitors : 2
PageLoad : 1.7631

صفحه اصلی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت