جمعه ٣٠ مهر ١٤٠٠ فارسي|English
 
 
صفحه اصلی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
Title
iran
Gallery is Empty!
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   
مجموعه مقالات:گفتگوي اسلام و مسيحي تاریخ ثبت : 1392/08/01
طبقه بندي : ,,
نام مجله : مجموعه مقالات:گفتگوي اسلام و مسيحي
جلد :
:

پيوندهاي تاريخي ايراني‌- ‌ارمني نه تنها در پيوندهاي ديني و آئيني اديان ابراهيمي و سامي بلكه تاريخ گوياي پيوندهاي مشترك نژادي زباني و ادبي عميق و گسترده اي است كه شواهد تاريخي وباستاني بر آن گواهي مي دهند. قومي كه بنا بر شواهد تاريخي خود شاخه‌اي از اقوام هند و اروپائي بوده كه در منطقه آرارات سكني برگزيد و با ايرانياني همجوار شد كه اين همجواري در آينده توانست منجر به پاره‌اي از پيوندهاي عميق فرهنگي تاريخي شود.

پيوندهائي در نژاد و هم ريشه‌اي، زبان و ادبيات، دين و مذهب به گونه‌اي كه قوم‌شناسان  هرچند ارامنه را در طول تاريخ يك قوم ايراني نمي‌دانند وليكن پيوندها و وابستگي‌هاي تاريخي آن دو را بسيار نزديك به يكديگر مي‌دانند واين صميميت تا آنجا پيش مي رود كه امروز جامعه بزرگ ارمنيان كشوردر ميان ايرانيان يكي از اقوام ايراني قلمداد مي‌شوند.

 آنچه امروز به عنوان عميق ترين پيوند مشترك در ميان تمامي مشتركات تاريخي توانسته اين دو جامعه را به يكديگر ارتباط دهد ريشه‌ها‌، هم‌آئيني در باورهاي آسماني و انديشة توحيدي اسلامي‌- مسيحي آئين ابراهيمي است. پيوندي كه گذشته از باورهاي توحيدي و ديني خود عميقاً ريشه در ويژگي‌هاي بستر فرهنگ شرقي، جغرافيا، آداب و رسوم، فرهنگ و تمدن، شعر و ادبيات دارد‌. ارزش‌هائي كه خود بر بن‌مايه‌هاي قدسي استوار است و در جريان نزول تاريخي و تدريجي تعاليم و آموزه‌هاي ديني براي ارتقاء و رشد جامعه بشري از ناحية خداوند در اعصار و قرون گذشته به انبياء و رسولان الهي نازل شد و هر كدام نقطه تكامل ديگري و تأكيد بر پيام قدسي پيشين بوده است...

دريافت فايل : دانلود فايل
تعداد نمایش : 2427 <<بازگشت
جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
فصلنامه گفتگو شماره دو زمستان 1393

فصلنامه گفتگو، بهار 1393

مجله خبري گفتگوي اديان و تمدن ها

مجموعه مقالات

ديالوگ 5

ديالوگ 6
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 24319
Visitorsofday : 295
Visitorsofpage : 1809318
Onlinevisitors : 2
PageLoad : 1.4181

صفحه اصلی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت