پنج شنبه ١٦ مرداد ١٣٩٩ فارسي|English
 
 
صفحه اصلی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
Title
iran
Gallery is Empty!
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

بيانية مركز گفتگوي اديان و فرهنگ‌ها، به مناسبت ترور ناجوانمردانة سپهبد شهيد قاسم سليماني رحمه الله علیه

 

 

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

اقدام نیرو‌های نظامی دولت آمریکا در ترور ناجوانمردانة سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و هیات همراه وی، مصداق آشكار تروریسم دولتی است و در شرايط سخت و دشوار فعلي، موجب تشديد خشونت در منطقه مي­شود و هر گونه اميد به حل و فصل مسالمت­آميز منازعات را به يأس مبدل مي­سازد. چنانكه ترديدي نيست كه دولت امریکا با این اقدام غیرانساني و نامشروع، معيارهاي حقوق بشر و مقررات حقوق بشردوستانه و اصول بنيادين حقوق بین­الملل را نقض كرده است. افزون براين، اين اقدام نامشروع نه تنها نقض حاكميت دولت عراق است، بلكه.از سرزمين كشورهاي ثالث عليه حاكميت كشور ديگري اقدام شده و صلح و امنيت منطقه­اي و بين­المللي را به مخاطره انداخته است

از طرفي، بر كسي پوشيده نيست كه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در مبارزه با گروه­هاي ستيهنده و تروریستی و تأمين امنيت مردم منطقه، به ويژه در حمايت از پیروان ادیان مختلف و فرزندان اقوام متنوع عراق و سوریه در دوران اوج­گيري خشونت­هاي گسترده و ويرانگر، نقشي بي­بديل داشته است. چنانكه آن شهيد در برقراري صلح و ثبات در منطقه و جلوگيري از بروز مخاصمات بين­المللي و ظهور مجدد جنگ­هاي داخلي به صورتي شگفت­انگيز تأثيرگذار بوده است. از اين رو، اين اقدام نامشروع نه تنها موجب تقويت گروه­هاي ستيزه­جو و تروريستي مي­شود، بلكه حيات و موجوديت پیروان ادیان را در كشورهاي منطقه در معرض خشونت مجدد قرار مي­دهد.

نظر به اينكه اين اقدام از نظر اصول انساني و ارزش­هاي مشترك تمامي اديان محكوم است و با توجه اينكه اقدام دولت آمریکا در ترور یک مقام نظامي ایرانی که به دعوت دولت عراق در آن کشور حضور رسمی یافته است، از نظر مباني حقوق بين­الملل نامشروع و غیرقانونی است و اين اقدام جنايتكارانه موجب تشديد خشونت شده و صلح و امنيت منطقه را به مخاطره انداخته است، مركز گفتگوي اديان و فرهنگ­ها از تمامي رهبران ديني و شركاي خود در مؤسسات ديني انتظار دارد به منظور تقويت همزيستي ميان پيروان اديان مختلف در منطقة غرب آسيا و حمايت از ایشان در برابر اقدامات تروريستي گروه­هاي ستيهنده با حساسيت بيشتري اين اقدام نامشروع را محكوم كنند و با حمايت از اجرای عدالت و مجازات مجرمان مانع از تشديد خشونت در اين برهه و منطقة حساس شوند.

مركز گفتگوي اديان و فرهنگ­ ها 

دی ماه 1398

 

 


١٥:٣٥ - چهارشنبه ١٨ دی ١٣٩٨    /    شماره : ٧٤٢٤٤٤    /    تعداد نمایش : ١٩٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
فصلنامه گفتگو شماره دو زمستان 1393

فصلنامه گفتگو، بهار 1393

مجله خبري گفتگوي اديان و تمدن ها

مجموعه مقالات

ديالوگ 5

ديالوگ 6
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 525421
Visitorsofday : 395
Visitorsofpage : 1479543
Onlinevisitors : 1
PageLoad : 1.8906

صفحه اصلی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت