سه شنبه ٠٦ خرداد ١٣٩٩ فارسي|English
 
 
صفحه اصلی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
Title
iran
Gallery is Empty!
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

رایزن فرهنگی کشورمان دردیداربا دبیرکل وزارت آموزش و امور مذاهب یونان خبرداد؛

سومین دورگفتگوی بینا دینی کلیسای ارتدکس یونان در تهران برگزار می شود

علی محمد حلمی رایزن فرهنگی کشورمان دریونان دردیداربا دبیرکل وزارت آموزش و امور مذاهب یونان گفت:سومین گفتگوی بینا دینی با حضور اندیشمندان دانشگاهی و کشیشان  کلیسای ارتدکس یونان در تهران برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ،علی محمد حلمی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران با حضور در وزارت آموزش و امور مذاهب با "  جرج کلائیجیس" دیدار و در مورد نحوه توسعه همکاری های بین دو کشور بحث و تبادل نظر کرد.

 

افراط گرایی و زیاده خواهی سلطه طلبان حال گسترش است

رایزن فرهنگی کشورمان در این دیدار با اشاره به روابط و همکاری های خوب رایزنی فرهنگی  جمهوری اسلامی ایران با وزارت آموزش و امور مذاهب یونان و روابط دوستانه بین رایزنی فرهنگی و دبیرکل این وزارتخانه گفت: دو کشور می توانند با ادامه گفتگو های بینا دینی و همکاری های علمی زمینه را برای دانش افزایی و همکاری بیشتر دو ملت ایران و یونان فراهم آورند و در این عصر که یکجانبه گرایی و زیاده خواهی سلطه طلبان از یک طرف و افراط گرایی و خشونت از طرف دیگر در حال گسترش است،از طریق دیدار ها و گفت و گوهای بینادینی می توان زمینه ترویج ارزشهای الهی و انسانی و همزیستی مسالمت آمیز پیروان ادیان و کمک به صلح و آرامش جهانی را فراهم کرد .

وی درادامه اظهارداشت:دو کشور ایران و یونان با پیشینه های فرهنگی ، تمدنی  و مذهبی می توانند سهم قابل توجهی در این فرآیند داشته باشند .

گفتگوی بینا دینی  در تهران برگزار می شود

رایزن فرهنگی کشورمان در ادامه تصریح کرد: خوشبختانه احیای مجدد گفتگوهای بینادینی که اولی در1395 در تهران با حضور اندیشمندان و کشیشان کلیسای ارتدکس یونان برگزار و دومی نیز با حضور اندیشمندان و روحانیون ایرانی در سال 97 در شهر وولوس برگزار شد ، این گفت وگو  ها ،  بسیار موفقیت آمیز  بود و اکنون زمان آن فرارسیده است که دور بعدی گفتگوی بینا دینی  با حضور اندیشمندان دانشگاهی و کشیشان  کلیسای ارتدکس یونان در تهران برگزار شود.

حلمی درادامه تاکید کرد: برای برگزاری این گفت و گوها لازم است تا هر چه زودتر ، تعیین موضوع همایش توسط هیات های علمی ایران و یونان ، محورهای فرعی برای تهیه مقالات علمی و زمان و تاریخ برگزاری گفتگوها و همچنین اعضای هیات مشخص گردند .

رایزن فرهنگی کشورمان درادامه افزود: در خصوص امضای تفاهمنامه مورد توافق نیز امیدوارم با پیگیری جنابعالی زودتر به نتیجه برسد .

جرج کالائیجیس دبیرکل و مشاور وزیر نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از همکاریهای خود با رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد : با توجه به تعصب گرایی و افراط گرایی مذهبی در برخی کشورها ، ما علاقه ویژه ای برای توسعه روابط خود با جمهوری اسلامی که دیدگاه اسلام اعتدالی را ترویج می کند داریم .

ایران مهمترین کشور و مرکز تشیع در جهان است

دبیرکل و مشاور وزیر آموزش و امور مذاهب یونان در ادامه با اشاره به این که ایران مهمترین کشور و مرکز تشیع در جهان است که به گفتمان و احترام به پیروان ادیان دیگر و بخصوص ایجاد صلح و آرامش و ایجاد زندگی مسالمت آمیز بین تمام انسان ها اعتقاد داشته و پایبند است، تاکید کرد: .  ما نیز بسیار علاقه مند به ادامه گفتگوهای بینا دینی با شما هستیم زیرا اینگونه گفت و گوها می تواند در ایجاد صلح و ثبات بین ملت ها نقش مهمی ایفاد کند.

وی در ادامه افزود: متاسفانه هنوز یونانیان اسلام را برابر با همان ترک ها و بخصوص ترک های دوران عثمانی می دانند و از تفاوت دیگاه های مکتب های مختلف اسلامی آگاهی زیادی ندارند که من معتقدم برگزاری این گفتگوها می تواند تا حدودی در دیدگاههای شهروندان ما و حتی مسئولان ما موثر واقع شود.

کالائیجیس در ادامه تصریح کرد: با توجه به انتخابات اخیر در کشورمان و استقرار دولت جدید ، ما نیازمند زمان بیشتری برای رایزنی های لازم با مسئولان دولتی و کلیسایی هستیم و از همین امروز تلاش ها و رایزنی های خود را برای برگزاری سومین دور گفتگوی بینا دینی دو کشور آغاز می کنم و پس از انجام این رایزنی ها، شما را در جریان خواهم گذاشت.

حلمی درپایان این دیداربا اشاره به این که همیشه  جمهوری اسلامی ایران طرفدار صلح و آرامش درجهان است افزود: ماموریت و رسالت ما توسعه روابط دوجانبه است و ما با احترام کامل به منافع کشور میزبان فعالیت های  فرهنگی و علمی خود را انجام می دهیم و هدف ما توسعه روابط همه جانبه و آشنایی بیشتر و همکاری دو ملت ایران و یونان با پیشنیه فرهنگی یکدیگر با احترام متقابل است .

 


٠٧:٤٠ - شنبه ١٣ مهر ١٣٩٨    /    شماره : ٧٣٦٧٦٩    /    تعداد نمایش : ١٥١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
فصلنامه گفتگو شماره دو زمستان 1393

فصلنامه گفتگو، بهار 1393

مجله خبري گفتگوي اديان و تمدن ها

مجموعه مقالات

ديالوگ 5

ديالوگ 6
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 520231
Visitorsofday : 187
Visitorsofpage : 1442549
Onlinevisitors : 1
PageLoad : 1.9062

صفحه اصلی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت