سه شنبه ٢٠ آذر ١٣٩٧ فارسي|English
 
 
صفحه اصلی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
Title
iran
Gallery is Empty!
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

سمینار بررسی خشونت خانگی از منظر ادیان در اوگاندا برگزار شد

به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و با مشارکت شورای بین الادیان اوگاندا، سمینار "بررسی خشونت خانگی از منظر ادیان" برگزار گردید.
این سمینار به مدت یک روز و با هدف بررسی جایگاه خشونت در خانواده از نظر اسلام و مسیحیت، اثرات و راههای مقابله با آن، با حضور 70 تن از زنان فعال در عرصه دین و فرهنگ به نمایندگی از سازمانهای مردم نهاد مرتبط، در محل هتل پاپ پل، در شهر کامپالا برگزار گردید.

خانم آنجلا آگادو، حقوقدان و عضو برجسته سازمان مردم نهاد "Raising Voices" فعال در عرصه مقابله با خشونت خانگی، به عنوان اولین سخنران، به بیان وضعیت خشونت در خانواده در کشور اوگاندا و نابسامانی های خانوادگی و به تبع اثرات مخرب آن در تربیت کودکان پرداخت و به سؤالات شرکت کنندگان پاسخ گفت.
حاجت راضیه؛ مدیر بخش زنان و خانواده شورای عالی مسلمانان و جولیا نالوبواما؛ مدیر بخش زنان و خانواده شورای بین الادیان به ترتیب در سخنانی به تعریف، انواع و جایگاه خشونت در خانواده از منظر اسلام و مسیحیت پرداختند و تمام اشکال آن را از نگاه اسلام و مسیحیت قبیح و مانع رشد و تعالی بشر برشمردند.
نجیبا حسن؛ فعال حقوق بشر در عرصه بین الملل و رئیس مؤسسه شبکه دینی زنان اوگاندا " Uganda Women of Faith Network" خشونت در خانواده از منظر قوانین بین المللی و راههای مقابله با آن از منظر روانشناختی را مورد توجه قرار داد.
کارولین کوشی مرروا؛ افسر ارشد و رئیس و رئیس بخش زنان و خانواده پلیس شهر کامپالا نیز با شرح وضعیت خشونت خانوادگی در اوگاندا و پیامدهای اجتماعی مخرب آن به ویژه در تربیت کودکان پرداخت و این موضوع را از منظر قوانین اوگاندا مورد بررسی قرار داد.

پس از آن دکتر کالیسو فولسنسیو؛ معاون دبیر شورای بین الادیان اوگاندا در سخنانی از رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اوگاندا برای حمایت از فعالیت های شورای بین الادیان اوگاندا تشکر و قدردانی کرد و این تعامل را برای ایجاد همدلی بیشتر میان ایرن و اوگاندا مؤثر و با اهمیت توصیف کرد. وی سپس با بیان این که سال 2017 از سوی موسوینی؛ رئیس جمهور اوگاندا، سال خانواده نام گذاری شده، توجه به این معضل را با ارائه راهکارهای اصولی و ایجاد شبکه های اجتماعی مقابله با خشونت به منظور افزایش آگاهی های دینی، فرهنگی و قانونی را امری ضروری دانست.

علی بختیاری؛ رایزن فرهنگی کشورمان به عنوان آخرین سخنران ضمن تشکر از شورای بین الادیان اوگاندا برای مشارکت در برگزاری این سمینار و حضور فعال سازمانهای مردم نهاد در این نشست علمی، خانواده را نهادی مقدس و سنگ بنای جامعه بشری نامید که سعادت و شقاوت جامعه از آن نشأت می گیرد.
بختیاری سابقه خشونت در خانواده را همزاد جامعه بشری دانست و دلایل اصلی آن را همچنان که در روایات تاریخی موجود در قرآن و انجیل به آنها اشاره شده، رذایلی همچون جهل، حسادت، تکبر و ضعف در ایمان و فاصله گرفتن از ارزشهای دینی عنوان کرد و بهترین راه مقابله با آن را نهادینه سازی و تقویت ارزشهای دینی و معنوی دانست.

وی سپس با استناد به یکسان بودن زن و مرد در قرآن کریم و فلسفه خلقت زن و مرد، تشکیل خانواده را امری مقدس و مورد توصیه اکید پیامبر گرامی اسلام (ص) معرفی کرد که باید در تمامی مراحل اعم از تشکیل، مدیریت و حفظ آن، این قداست مورد توجه قرار گیرد و جنبه معنوی آن از نظر دور نشود. خانواده ای که بر اساس آموزه های دینی و ارزش های معنوی شکل گیرد، کمتر دچار تزلزل و انحراف می شود.
این سمینار در پایان با قرائت بیانیه پایانی به کار خود پایان داد.


١١:٢٧ - چهارشنبه ١٠ آبان ١٣٩٦    /    شماره : ٦٨٨٩٦٣    /    تعداد نمایش : ٣١٢


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
فصلنامه گفتگو شماره دو زمستان 1393

فصلنامه گفتگو، بهار 1393

مجله خبري گفتگوي اديان و تمدن ها

مجموعه مقالات

ديالوگ 5

ديالوگ 6
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 62754
Visitorsofday : 184
Visitorsofpage : 1236135
Onlinevisitors : 2
PageLoad : 1.2188

صفحه اصلی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت