سه شنبه ٢١ مرداد ١٣٩٩ فارسي|English
 
 
صفحه اصلی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
Title
iran
Gallery is Empty!
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

بیانیه مرکز گفتگوی ادیان و فرهنگهای سازمان فرهنگ وارتباطات اسلامی به مناسبت روز جهانی قدس

همبستگی ادیان علیه تجاوز و اشغالگری

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

(همبستگی ادیان علیه تجاوز و اشغالگری)

استمرار بیش از هفت دهه تجاوز و اشغالگری رژیم صهیونیست بسیاری از مردم فلسطین را از خانه و کاشانه خود آواره ساخته و ملت ستم‌دیده فلسطین اعم از مسلمان و مسیحی در طی این دوران دشوار برای حق تعیین سرنوشت مبارزه کرده و با شهادت و اسارت ده‌ها هزار نفر از مردان و زنان فلسطینی از وطن خود دفاع کرده و پرچم مبارزه با اشغالگری را برافراشته‌اند.

دیوان بین المللی دادگستری در نظر مشورتی خود درباره دیوار حایل اعلام کرده بود که اکتساب سرزمین از طریق زور و غلبه نظامی ممنوع است و موجد حق نخواهد بود و این مطلب مانند اصل ممنوعیت توسل به زور به یک قاعده عرفی حقوق بین الملل تبدیل شده است دیوان به عنوان رکن قضایی سازمان ملل این نکته را واضح کرد که تعهدات جامعه بین المللی و سازمان ملل در قبال قضیه فلسطین صرفا تعهداتی اخلاقی و وجدانی نیست. تمامی اعضای ملل متحد از لحاظ حقوقی وظیفه دارند که آثار ناشی از این وضعیت نامشروع را به رسمیت نشناسند.

دیوان در این نظر مشورتی تأکید کرد که شورای امنیت باید به نقض فاحش و آشکار اصول و قواعد حقوق بین الملل و به ویژه مقررات حقوق بشر دوستانه از سوی این رژیم توجه کند و اقدامات لازم را برای خاتمه دادن به این اعمال صورت دهد. افزون براین، تمامی دولتها از نظر حقوقی وظیفه دارند که از شناسایی این وضعیت غیرقانونی خودداری کنند و هیچ گونه کمک یا مساعدتی برای حفظ این وضعیت ارائه ندهند. چنانکه وظیفه دارند همکاری لازم را به منظور پایان دادن به این اقدامات غیر قانونی انجام دهند.

اما در شرایط فعلی که رژیم ضد بشری ایالات متحد برخلاف تمامی مقررات بین المللی و با نقض تعهدات حقوق بشری و مقررات حقوق بشردوستانه برای به رسمیت شناختن اشغالگری از معامله قرن و الحاق سرزمینهای اشغالی حمایت می کند، این مبارزه حق‌طلبانه اهمیتی مضاعف دارد و گرامیداشت روز جهانی قدس پاسخ وجدانهای بیدار به این رسالت ایمانی و انسانی است.

مرکز گفتگوی ادیان و فرهنگها، با در نظر گرفتن این وظایف ایمانی و انسانی از تمامی رهبران دینی می خواهد که برای پایان دادن به نقض آشکار قواعد آمره حقوق بین الملل در این مبارزه حق طلبانه مشارکت کنند و به مناسبت روز جهانی قدس با همبستگی ایمانی باتمامی مؤمنان و دین باوران، مخالفت خود را با اشغالگری رژیم صهیونیست و نقض فاحش مقررات حقوق بشردوستانه ابراز کرده، حمایت بی دریغ خود را از حقوق ملت فلسطین اعلام کنند.

مرکز گفتگوی ادیان و فرهنگها، سازمان فرهنگ وارتباطات اسلامی

 


٢٢:٥٣ - چهارشنبه ٣١ ارديبهشت ١٣٩٩    /    شماره : ٧٥٠١٦٧    /    تعداد نمایش : ١٦٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
فصلنامه گفتگو شماره دو زمستان 1393

فصلنامه گفتگو، بهار 1393

مجله خبري گفتگوي اديان و تمدن ها

مجموعه مقالات

ديالوگ 5

ديالوگ 6
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 525746
Visitorsofday : 350
Visitorsofpage : 1482608
Onlinevisitors : 1
PageLoad : 2.2812

صفحه اصلی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت