سه شنبه ٢١ مرداد ١٣٩٩ فارسي|English
 
 
صفحه اصلی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
Title
iran
Gallery is Empty!
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

بيانيه اعضاى دبيرخانه كنفرانس رهبران اديان جهانى وسنتى

بيانيه اعضاى دبيرخانه كنفرانس رهبران اديان جهانى وسنتى

بمناسبت هفتاد وپنجمین سالروز پیروزی بر فاشیسم ونازیسم

 ما به عنوان نمایندگان ادیان جهانی وسنتی همه با هم مجددا ایمان خود را به پایبندی به اندیشه های صلح ودوستی واحترام متقابل وهمکاری برادری انسانی،ونیز با ارج نهادن فراوان ازبزرگداشت دولتها وجوامع، سالروز 75  پیروزی بر فاشیسم ونازیسم، بمناسبت یادآوری تکریم کشته هایی که در جنگ جهانی دوم برای مصلحت  عامه بشریت جان باختند.

ما با استقبال و پشتیبانی از تلاشهای سازمان ملل وسایر سازمانهای ذی ربط، وحکومتها وسازمانهای جهانی ازبرای ساختن نظام جهانی نوینی، از برای آینده بهتر،بشریتی که تمام مردمان آن زیر یک سقف واحدی زندگی کنند.

وهمچنین با تایید اصول(سند برادری انسانی )که ضمانت کننده صلح وزندگی مشترک میان همه پیروان ادیان وملتها، که این سند توسط شیخ ازهر دکتر احمد الطیب و پاپ کلیسای کاتولیک فرانسیس اول،درابوظبی به سال 2019، ونیز با تایید (سند مکه) که به عنوان سند تاریخی برای یرقراری همزیستی میان پیروان ادیان وفرهنگها ونژادهای گوناگون درجهان است، نوشته،ودر پایان( کنفرانس بین المللی ارزشهای اعتدال ومیانه روی)،که توسط رابطة العالم الاسلامی در مکه مکرمه به سال 2019 برگزارشد، صادر گشته است.

دراین خصوص ما بر این باوریم گاه آن رسیده است،تاگزارشها تلاشهایی جهت باز داشتن کلیه عملیات مسلحانه خشونت طلب،به هرشکلی،وازهرطرفی که باشد،در جای جای جهان، و برای متوقف ساختن در گیریهای مسلحانه،وتمرکز بر حقیقتهای زندگی تلاش نماییم.

وهمچنین اعلام پشتيبانی خودرا از تمام تلاشهایی که جامعه جهانی در راه مبارزه بابلای خانمانسوز ویروس کرونا، وبابهره گیری از پیامهای اساسی مناسبتهای عبادی ماه مبارک رمضان واعیاد ادیان مختلف، وپیامهای پاپ فرانسیس برای ایجاد راههای کمک رسانی انسانی ومورد توجه قرار دادن کسانی که در وضعیت سخت انسانی پیش آمده از کرونا بسر می برند.

 ما بجد ایمان داریم واز خداوند می خواهیم، تا تمام نگرانیها اجتماعی وحوادثی که فرا ملی وبدون در نظر گرفتن ملیت ودین از بین ببرد،ونیز امید داریم تا این تجربه به عنوان درس عبرت انگیزی باشد،تا همه ایمان بیاوریم، با یکدستی وهمکاری وتکافل، وپایبندی به ارزشهای اخلاقی می توان بر چالشها وتهدیدات گوناگون آینده غلبه کرد.

 با توجه به مناسبت بزرگداشت قربانیان جنگ جهانی دوم، اعلام می داریم، که نتایج این جنگ سبب افسردگی نوع بشریت گشته وآثار آن هنوز باقی است، وباید برای رهبران سیاسی ودولتها نسلهای آینده عبرت انگیز باشد.

 اجلاسهای عدیده ما در کنفرانس رهبران ادیان جهانی وسنتی،که در بطور دایم در شهر نور سلطان برگزار می شود،در طول 17 سال ثابت کرد،که گفتگو ومشارکت میان همه اطراف،می تواند همیشگی باشد.

 ما آماده برگزاری(گفتگوی سازنده)با همه تمدنها وفرهنگها وادیان گوناگون هستیم، وهمه را دعوت به تلاش هماهنگ و واحدی برای برقراری صلح وآرامش وامنیت ازبرای همه جهان انسانی می نماییم.

 ما همه صاحبان مصلحت مشترک را دعوت می کنیم، تا با یاری و کمک جهت تقویت تلاشهای همزیستی و مسالمت آمیز،واحترام به تکثر دینی وفرهنگی وحمایت از مقدسات دینی،براساس سنتهای جهانی و وظایف انسانی مشترک، وهمچنین برای مبارز با برانگیختن دشمن ورزی، برتری نژادی، ویادینی میان مردم، وبرای محافظت از صلح جهانی، بخصوص در میان پیروان ادیان، تلاش نمایند.

پس از این جنگی نخواهد بود، ونه بازگشتی به جنگ، ونه به همه مریضیها، ما در انتظار رحمت خدا برما وهمه هستیم.

 

 اعضا و مشارکت کنندگان دبیرخانه

کنفرانس رهبران ادیان جهانی وسنتی


١٠:٣٨ - يکشنبه ٢١ ارديبهشت ١٣٩٩    /    شماره : ٧٤٩٥١١    /    تعداد نمایش : ٣٢٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
فصلنامه گفتگو شماره دو زمستان 1393

فصلنامه گفتگو، بهار 1393

مجله خبري گفتگوي اديان و تمدن ها

مجموعه مقالات

ديالوگ 5

ديالوگ 6
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 525736
Visitorsofday : 323
Visitorsofpage : 1482581
Onlinevisitors : 1
PageLoad : 1.6406

صفحه اصلی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت