پنج شنبه ٢٧ تير ١٣٩٨ فارسي|English
 
 
صفحه اصلی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
Title
iran
Gallery is Empty!
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

نگرانی واتیکان از کودک آزاری سازمان یافته در کلیسای لهستان

ماه گذشته یک برنامه مستند درباره آزار جنسی در کلیسای لهستان که به طور سازمان یافته ای توسط مقامات کلیسا پنهان نگه داشته شده بود، منتشر شد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی فرانس بیست و چهار؛ کنفرانس اسقفی در لهستان امروز پایان یافت. اسقف مالت و مرد مورد اطمینان پاپ فرانسیس در این کنفرانس که برای مبارزه با آزار جنسی کودکان برگزار شد، شرکت داشت.

کلیسای لهستان با یک رسوایی بی سابقه مواجه است. ماه گذشته یک برنامه مستند در باره آزارجنسی در کلیسای لهستان که به طور سازمان یافته ای توسط مقامات کلیسا پنهان نگه داشته شده بود، منتشر شد.

گزارشگر این شبکه گفت: در ابتدای دهه 90، انجی اسبرینسکی قائم مقام یک کلیسا بود. وی در این کلیسا مارِک میولوچیک Marek Mieleweczyk و ده ها کودک دیگر را بارها مورد تعرض جنسی قرار داده بود. میولوچیک یکی از شاهدان کلیدی این برنامه مستند بود. وی این مسایل را قبلا به هیچ کس نگفته بود.

این مستند درباره جرایم جنسی در کلیسای کاتولیک لهستان تهیه شده بود و همه را شوک زده کرد. فرانس بیست و چهار بخشی از سخنان مارِک میلوچیک را پخش کرد. وی گفت: این فیلم نشان می دهد که اسقف ها و مسئولان کلیسا با انتقال زیردستان شان از جایی به جای دیگر چطور از آن ها حمایت می کنند. میلوچیک و سایر قربانیان امیدوارند که اقدامات فرستاده ویژه واتیکان به نقطه عطفی جدی مبدل شود.

فرانس بیست و چهار بخش دیگری از میلوچیک را پخش کرد. وی گفت: من امیدوارم که وقتی وی با اسقف های لهستانی صحبت می کند، حرف هایش را پنهان نکند و آن ها مجبور شوند به وظایف شان عمل کنند.

گزارشگر افزود: اما در حال حاضر مقامات عالی رتبه کلیسای کاتولیک لهستان که به پنهان کردن جرایم جنسی متهم هستند، نگران نیستند. یکی از این مقامات کلیسا اسقف لگدانس است. اعضای حزب چپگرای ویوسنا WIOSNA این مستند را (به وسیله ویدئو پروژکتور) روی دیوار خانه این اسقف لهستانی پخش کردند، اما وی همچنان سکوت اختیار کرده است. 

45 درصد رای دهندگان در انتخابات پارلمان اروپا به حزب فرامحافظه کار «قانون و عدالت» رای دادند. کسب این میزان رای توسط حزب قانون و عدالت برای این حزب یک رکورد محسوب می شود. یکشنبه پیش طرفداران حزب حاکم به طور گسترده ای در حمایت از ارزش های خانواده مسیحی تظاهرات کردند. نمایندگان حزب اکثریتی پارلمان نیز در صف اول این تظاهرات حضور داشتند. از نظر آن ها، لیبرال ها از کودک آزاری برای بی اعتبار کردن کلیسا بهره برداری کرده اند.

فرانس بیست و چهار بخشی از سخنان آندرتزی میلاک Andrzej Melak نماینده حزب قانون و عدالت را پخش کرد. وی گفت: این حمله ای سازماندهی شده توسط گروه های ضد مسیحی علیه کلیسای کاتولیک لهستان است. این در حالی است که این کلیسا آخرین سنگر دفاع از جدایی دین از سیاست در اروپاست. 
گزارشگر در ادامه گفت: به نظر دولت لهستان، کلیسا قربانی دسیسه ای خارجی شده است. با توجه به ابراز نگرانی واتیکان، این موضع گیری چندان قابل قبول نیست.


٠٨:٥٠ - شنبه ٢٥ خرداد ١٣٩٨    /    شماره : ٧٣١٦٣٦    /    تعداد نمایش : ٧٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
فصلنامه گفتگو شماره دو زمستان 1393

فصلنامه گفتگو، بهار 1393

مجله خبري گفتگوي اديان و تمدن ها

مجموعه مقالات

ديالوگ 5

ديالوگ 6
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 492962
Visitorsofday : 68
Visitorsofpage : 1322013
Onlinevisitors : 2
PageLoad : 1.6721

صفحه اصلی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت