دوشنبه ٠٦ خرداد ١٣٩٨ فارسي|English
 
 
صفحه اصلی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
Title
iran
Gallery is Empty!
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

با همكاري ايران و ژاپن؛

گفت‌وگوهای ديني اسلام و شينتو در ژاپن برگزار مي‌شود

با همكاري رايزني فرهنگي ايران در توكيو، دانشگاه کوگاکان ژاپن و معبد بزرگ ایسه اين كشور به عنوان بزرگ‌ترین و مهم‌ترین معبد شینتوئی، گفت‌وگوهای ديني اسلام و شينتو در شهر ايسه ژاپن برگزار مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، در دیدار رايزن فرهنگي ايران در ژاپن با ريیس و مسئولان عالی دانشگاه کوگاکان و نماینده معبد بزرگ ایسه در ژاپن، بر توسعه همکاری‌ها و اجرای برنامه گفت‌وگوی فرهنگی و دینی بين ايران و ژاپن تأکید شد.

حسين ديوسالار، رایزن فرهنگی کشورمان در ژاپن در راستای توسعه همکاری‌های فرهنگی و علمی بين دو كشور، با سفر به شهر ایسه ژاپن با ريیس و مسئولان عالی دانشگاه کوگاکان در این شهر و همچنین نماینده معبد بزرگ ایسه ـ بزرگ‌ترین و مهم‌ترین معبد شینتوئی در ژاپن ـ دیدار و با آنان در خصوص توسعه همکاری‌ها گفت‌وگو كرد.

در ابتدای این دیدار شیمی زو، ريیس دانشگاه کوگاکان با اشاره به پیشنهاد رایزنی فرهنگی ايران در خصوص اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی از جمله گفت‌وگوی دینی ایران و ژاپن با محوریت اسلام و شینتو که برای اولین بار در این دانشگاه اجرا خواهد شد، این اقدام علمی را بسیار ارزشمند خواند و بر همکاری به منظور اجرای هر چه بهتر این گفت‌وگو تأکید کرد.

در ادامه حسين دیوسالار، رایزن فرهنگی کشورمان با بيان سخناني به ضرورت اجرای گفت‌وگوهای فرهنگی و دینی و ایجاد شناخت حداکثری میان دو ملت ایران و ژاپن اشاره کرد و گفت: با توجه به این که چنین برنامه‌ای در سطح بسیار خوب با مشارکت دانشگاه کوگاکان که مهم‌ترین مرکز آموزش و تربیت شینتو هست و با حمایت معبد ایسه و مرکز گفت‌وگوی ادیان و فرهنگ‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی که تجربیات ارزشمندی در اجرای این برنامه‌ها دارد، برگزار می‌شود، امیدواریم بتوان شناخت بهتر، دقیق‌تر و جامع‌تری نسبت به موضوعات متنوع و قابل توجه فرهنگی دو طرف ارايه كنيم.‌

در ادامه این جلسه در خصوص سفر ابوذر ابراهیمی‌تركمان، ریيس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی به ژاپن براي افتتاح اولین دور گفت‌وگوهای دینی اسلام و شینتو، و نيز مقالات و اساتید شرکت‌کننده در اجلاس و ... با حضور دبیر علمی، مسئولان اجرایی و روابط عمومی، هماهنگی و تبادل نظر صورت گرفت.


٠٨:٢٥ - شنبه ١٣ بهمن ١٣٩٧    /    شماره : ٧٢٢٧٢٦    /    تعداد نمایش : ١٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
فصلنامه گفتگو شماره دو زمستان 1393

فصلنامه گفتگو، بهار 1393

مجله خبري گفتگوي اديان و تمدن ها

مجموعه مقالات

ديالوگ 5

ديالوگ 6
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 486437
Visitorsofday : 144
Visitorsofpage : 1290051
Onlinevisitors : 6
PageLoad : 1.6563

صفحه اصلی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت