پنج شنبه ٢٧ تير ١٣٩٨ فارسي|English
 
 
صفحه اصلی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
Title
iran
Gallery is Empty!
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

رهبران كليساي ارتدوكس بلغارستان در راه ايران

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، حمیدرضا آزادی، رایزن فرهنگی ايران در بلغارستان با امیل ولینوف، ريیس اداره امور دینی نخست‌وزیری بلغارستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

آزادی در ابتدای این دیدار با تشريح فعاليت‌هاي جمهوري اسلامي ايران در امر گفت‌وگوهاي بيناديني، به تبیین اهداف برگزاری گفت‌وگوهای دینی میان اسلام و سایر ادیان پرداخت و شناخت دو طرف گفت‌وگو از یکدیگر، تعریف مبانی دینی، رفع سوءتفاهمات و قضاوت‌های نادرست، شناخت حقوق ادیان و ایجاد همبستگی میان ادیان الهی را از دستاوردهای گفت‌وگوهای بین اديان برشمرد.

وی همچنين گفت: بر همین اساس گفت‌وگوی دینی میان اسلام و کلیسای ارتدوکس بلغارستان، یکی از برنامه‌هایی است که توسط رایزنی فرهنگی ايران پیگیری می‌شود.

آزادي افزود: رایزنی فرهنگی ايران برنامه‌ريزي براي اعزام 4 تا 6 تن از رهبران، علما و پژوهشگران کلیسای ارتدوکس بلغارستان را در اواسط مهرماه (اکتبر 2018) به كشور جمهوري اسلامي ايران، در دستور کار دارد.

در ادامه امیل ولینوف، ريیس اداره امور دینی نخست‌وزیری بلغارستان با بيان سخناني، اين كشور را دارای شورایی متشکل از نمایندگان ادیان مختلف از جمله اسلام معرفي كرد و گفت: این شورا بر اساس نیازهای جامعه بلغاری تشکیل شده است و درخواست‌ها و مسايل مربوط به ادیان الهی از این طریق به دولت منتقل می‌شود.

وی افزود: بر اساس همین روال، بخش‌های دینی در حال حاضر از پرداخت مالیات و حقوق گمرکی معاف هستند.

ريیس اداره امور دینی نخست‌وزیری بلغارستان در ادامه گفت: بودجه‌ای که در بلغارستان برای مجموعه‌های دینی در نظر گرفته شده است، فقط صرف مرمت ساختمان‌ها و اماکن دینی می‌شود و سایر امور دینی مستقل از کمک دولت اداره می‌شود.

امیل ولینوف همچنين ضمن مثبت ارزیابی کردن اعزام رهبران مسیحیت به ایران گفت: نخست‌وزیری بلغارستان از طریق ارتباطات خود با کلیسای ارتدوکس، ارتباط با رایزنی فرهنگی ايران و مراحل اعزام گروه کلیسای ارتدوکس به ایران را تسهیل می‌كند.


١٣:٠٩ - شنبه ٣٠ تير ١٣٩٧    /    شماره : ٧٠٩٤٠٤    /    تعداد نمایش : ١٤٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
فصلنامه گفتگو شماره دو زمستان 1393

فصلنامه گفتگو، بهار 1393

مجله خبري گفتگوي اديان و تمدن ها

مجموعه مقالات

ديالوگ 5

ديالوگ 6
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 492968
Visitorsofday : 90
Visitorsofpage : 1322035
Onlinevisitors : 4
PageLoad : 1.0469

صفحه اصلی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت