يکشنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٧ فارسي|English
 
 
صفحه اصلی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
Title
iran
Gallery is Empty!
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار رایزن فرهنگی ايران با قائم‌مقام رهبر کاتولیک‌های غنا

محمدحسن ایپکچی، به منظور تقویت بسترهای گفت‌وگوهای دینی با چارلز گابریل پالمر باکله، سراسقف کلیسای کاتولیک آکرا و قائم‌مقام رهبر کاتولیک‌های غنا دیدار و گفت‌وگو كرد.

رایزن فرهنگی كشورمان در اين ديدار با قدرداني از بیانیه پاپ در محکومیت نسل‌کشی مسلمانان میانمار، به بیان توضیحاتی درباره آزادی ادیان و همزیستی مسالمت‌آمیز مسیحیان در جمهوری اسلامی ایران و تعهد کشورمان در برقراری صلح جهانی به خصوص از راه تقویت فرهنگ گفت‌وگوی ادیان در فضای متنوع دینی، پرداخت.

ايپكچي همچنين تلاش رایزنی فرهنگی ايران در غنا در تحکیم دیپلماسی مذهبی بین اقلیت مسلمان و اکثریت مسیحی (کاتولیک) در غنا را يادآور شد و برگزاری موفق نخستین نشست دانشگاهی گفت‌وگوی دینی را که اسفندماه سال گذشته در دانشگاه لگون آکرا برگزار شد را نشانه بارز اين فعاليت‌ها خواند.

سراسقف کلیساهای کاتولیک آکرا و قائم‌مقام رهبر کاتولیک‌های غنا (نماینده رسمی واتیکان) نیز از تلاش ايران در تقویت همزیستی توسعه‌یافته پیروان ادیان الهی و همت رایزنی فرهنگی كشورمان در تقویت نشست‌های دانشگاهی گفت‌وگوی دینی در این کشور قدرداني كرد.

وي سپس در خصوص توجه و اهمیت فراوان همزیستی الگووار مسیحیان و مسلمانان غنا گفت: در دیدگاه من به عنوان رهبر کاتولیک‌های آکرا، مفهوم دین در واقع همان عشق و محبت (به همسایه و ...) بدون رفتار تبعیض‌آمیز است؛ بر اين اساس است كه واتیکان بیانیه‌ای را در همدردی و همبستگی با مسلمانان مظلوم و محروم روهینگيا و محکومیت نسل‌کشی در میانمار صادر کرد. این اقدام در حقیقت یکی از دلایل اهمیت تفکر صلح و همزیستی مسالمت‌آمیز واتیکان در زندگی مردم جهان است.

چارلز گابریل پالمر باکله ادامه داد: معتقديم كه تفکر زندگي مسالمت‌آميز بايد اساس بینش همه پیروان ادیان الهی باشد و به هميت دليل اتفاق اسفناک اخیر در نسل‌کشی مسلمانان در میانمار برای واتیکان خبر نگران کننده‌ای است. اين موضوع را با شورای اسقفان غنا مطرح خواهم کرد تا بتوانیم بیانیه رسمی همبستگی مسیحیان غنا با مسلمانان میانمار و محکومیت کشتار آنها را همانند اقدام واتیکان صادر كنيم.

 


١٣:١٣ - سه شنبه ١١ مهر ١٣٩٦    /    شماره : ٦٨٦٩٧٠    /    تعداد نمایش : ٢٣٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
فصلنامه گفتگو شماره دو زمستان 1393

فصلنامه گفتگو، بهار 1393

مجله خبري گفتگوي اديان و تمدن ها

مجموعه مقالات

ديالوگ 5

ديالوگ 6
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 468077
Visitorsofday : 115
Visitorsofpage : 1202669
Onlinevisitors : 13
PageLoad : 1.0625

صفحه اصلی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت