دوشنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٧ فارسي|English
 
 
صفحه اصلی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
Title
iran
Gallery is Empty!
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

کلیسایی در کانادا که به عنوان مسجد مسلمانان نقش ایفاء می‌کند

به گزارش خبرگزاری «حوزه» به نقل از cbc، یک کلیسای انگلیکان در شهر لیمینگتون، واقع در استان انتاریوی کانادا، به منظور خوش آمدگویی به پناهندگان سوری، در ماه‌های اخیر به عنوان مسجد عمل کرده و مسلمانان نماز‌هایشان را در این کلیسا به جا می‌آورند.
سپتامبر سال گذشته، اندره ویلسون، کشیش ارشد این کلیسا از جامعه اسلامی دعوت کرد از فضای کلیسا به عنوان نمازخانه استفاده کنند. مسلمانان پیش از این مکانی را برای برگزاری نمازهای جماعت اجاره کرده بودند که ظرفیت کافی برای تمامی نیازهای آنان را در برنداشت.
کشیش سنت جان از مبلغین مذهبی این کلیسا از مسلمانان محلی دعوت کرده در این مرکز به نماز بایستند و بعضی از کشیشان این کلیسا به منظور نشان دادن همبستگی‌شان با مسلمانان در کنار نمازگزاران نیز به نماز می‌ایستند.
* روزانه 30 تا 40 نمازگزار نمازهای روزانه خود را در این مکان می‌خوانند
گفته می‌شود در ماه رمضان امسال صدها مسلمانان برای برگزاری نماز جماعت به این مسجد داخل کلیسا رجوع کرده و اکنون نیز روزانه 30 تا 40 نمازگزار، نمازهای روزانه خود را در اینجا می‌خوانند.
طاها حلبی از اعضای جامعه مسلمانان در این باره می‌گوید: کلیسا و مسجد می‌توانند به عنوان الگویی برای دیگران باشند. ما سعی داریم به مردم نشان دهیم که مسلمانان و مسیحیان با هم متحد هستند.
نجم جمت یکی از پیش‌نمازها در این مسجد می‌گوید: کلیساها و مساجد دیگری هم هستند که مکان‌های عبادت‌شان را به اشتراک گذاشته و به یکدیگر کمک می‌کنند. ما بی‌اندازه این هم‌دلی را دوست داریم و این نشان می‌دهد که ما همه برای یک هدف مشترک فعالیت می‌کنیم.
شارلوت مک‌دونالد یکی از مسیحیان جماعت کلیسا که به مدت 50 سال در مراسم مذهبی این کلیسا شرکت کرده می‌گوید: ما تا زمانی که نتوانیم با صلح و مسالمت در کنار همدیگر زندگی کنیم قادر نخواهیم بود در این دنیا به صلح دست یابیم.
وی افزود: ما در اینجا جمع می‌شویم که بگوییم ما همه برادران و خواهران در روی زمین هستیم و صرف نظر از دین و نژاد و رنگ پوست، همگی یکسانیم.


١٠:٠٩ - يکشنبه ٨ مرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٦٨٣١٨٧    /    تعداد نمایش : ١٣٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
فصلنامه گفتگو شماره دو زمستان 1393

فصلنامه گفتگو، بهار 1393

مجله خبري گفتگوي اديان و تمدن ها

مجموعه مقالات

ديالوگ 5

ديالوگ 6
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 462634
Visitorsofday : 85
Visitorsofpage : 1183849
Onlinevisitors : 4
PageLoad : 1.3125

صفحه اصلی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت