دوشنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٧ فارسي|English
 
 
صفحه اصلی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
Title
iran
Gallery is Empty!
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

بررسی علوم درمانی و معنویت در دنیای امروز در بمبئي

مرکز علوم و هنر روسیه در بمبئي و دانشکده زرتشیان هند، سی‌ویکمین کنگره جهانی علوم درمانی و معنویت را با هدف بررسی علوم درمانی نوین و معنویت در دنیای امروز، برگزار كردند.

به گزارش نمايندگي فرهنگي ج.ا.ايران در هند، سی‌ویکمین کنگره جهانی علوم درمانی و معنویت با همكاري مرکز علوم و هنر روسیه در بمبئي و دانشکده زرتشیان (واقع شده در شهر سنجان هند)، با حضور سرکنسول روسیه، سرکنسول ایران، سرکنسول لهستان، ريیس مرکز علوم و هنر روسیه و ريیس خانه فرهنگ ایران در بمبئي و شرکت تنی چند از اساتید دانشگاه‌ها و پژوشگران با هدف بررسی علوم درمانی نوین و معنویت در دنیای امروز برگزار شد.

سرکنسول روسیه در بمبئي در آغاز اين كنگره با بيان سخناني گفت: در دنیای امروز، علوم درمانی جایگزین به همراه معنویت می‌تواند به همراه دستاوردهای علوم مدرن جهانی بهتری را برای ما بسازد. معتقديم كه استفاده از روش‌های طب قدیمی می‌تواند جایگزینی خوبی در علوم درمانی و بهداشتی باشد.

در ادامه سرکنسول ایران در بمبئي هم گفت: سلامتی و موفقیت را برای همه کسانی که براي ارتقاي سطح بهداشت جامعه دارند را خواهانم. از جمله براي اعضای دانشکده زرتشتیان بمبئي و امیدوارم برگزاري این کنگره‌ها، به ارتقاي دانش و بسط بهداشت در سطح جامعه هند منجر شود.

ريیس مرکز فرهنگی و هنری روسیه در بمبئي هم گفت: بسیار خوشحالم که با همکاری دانشکده زرتشتیان توانستیم سي‌ويكمین کنگره علوم درمانی جایگزین و معنویت را سازمان‌دهی کنیم.

وي ادامه داد: علوم درمانی و معنویت با هم ارتباط عمیقی دارند و هرکدام از آنها اساس دیگری هستند. دانش علوم درمانی جایگزین که بیشتر بر اساس طب سنتی شکل گرفته، میراث گذشتگان است که به همه ما انتقال پیدا کرده است. با وجود توسعه چشمگیر بهداشت و درمان در دنیای امروزی، باز هم این علوم درمانی سنتی در میان همگان جایگاه خود را حفظ کرده است.

مهدي زارع‌بي‌عيب، ريیس خانه فرهنگ ایران در بمبئي هم در سخنراني كوتاه خود اظهار كرد: آرزوی قلبی من آن است که این کنگره بتواند به اهداف خود در زمینه علوم درمانی جایگزین و معنویت دست پیدا کند.

وی افزود: در کشور بزرگ و باستانی ایران نیز با وجود رشد سریع و خیره‌کننده علوم بهداشتی و درمانی باز مردم از روش‌های سنتی در بهبود و درمان بیماری‌ها بهره می‌برند و در بسیاری از عطاری‌ها، انواع و اقسام گیاهان داروی وجود دارد که خود نشانه‌ای از آمیخته شدن رسوم گذشته با فرهنگ کنونی است.

این کنگره به مدت یک روز با سخنرانی متخصصان علوم پزشكي سنتي و جديد به کارخود پایان داد.

 


١٣:٠٥ - يکشنبه ١١ تير ١٣٩٦    /    شماره : ٦٨١٤٦٦    /    تعداد نمایش : ٢٨٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
فصلنامه گفتگو شماره دو زمستان 1393

فصلنامه گفتگو، بهار 1393

مجله خبري گفتگوي اديان و تمدن ها

مجموعه مقالات

ديالوگ 5

ديالوگ 6
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 462644
Visitorsofday : 141
Visitorsofpage : 1183905
Onlinevisitors : 6
PageLoad : 1.9531

صفحه اصلی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت