دوشنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٧ فارسي|English
 
 
صفحه اصلی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
Title
iran
Gallery is Empty!
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

توسعه روابط ديني ايران و فيليپين

محمد جعفري‌ملك، رايزن فرهنگي ايران با آمنه رسول، ريیس مرکز اسلام و دموکراسی فیلیپین، ديدار و در خصوص توسعه همكاري‌هاي دوجانبه گفت‌وگو شد.

به گزارش نمايندگي فرهنگي ج.ا.ايران در فليپين، ريیس مرکز اسلام و دموکراسی فیلیپین در آغاز اين ديدار گزارشی از فعالیت‌ها و عملکرد این مرکز ارايه داد و گفت: این مرکز که فعالیت‌های آموزش و علمی را برای مسلمانان این کشور برگزار می‌کند، در برنامه‌های خود برگزاری سمينار‌های علمی آموزشی و اقتصادی را براي مسلمانان و به منظور آشنایی و رشد فکری جامعه مسلمانان و همچنین آموزش قوانین را در دستور کار خود دارد.

آمنه رسول سپس با ابراز امیدواری در اين باره كه در آینده نزدیک، همکاری‌های ايران و فيليپين در خصوص فعاليت‌هاي ديني بیشتر شود، افزود: جامعه اسلامی فیلپین نیاز به آموزش و روشنگری دارند و در این راستا این مرکز آمادگی دارد تا به طور مشترک نمایشگاه‌های مشترک فرهنگی و همچنین سمینارهای مشترکی با رایزنی فرهنگی ایران برگزار كند.

آمنه رسول ادامه داد: مرکز اسلام و دموکراسی فیلیپین بعد از ايام عید فطر، سه نمایشگاه را در سه نقطه از شهر مانیل (پايتخت) برگزار خواهد كرد و امیدواريم كه رایزنی فرهنگی ايران بتواند در این نمایشگاه‌ها حضور فعال داشته باشد.

در ادامه محمد جعفری‌ملک، رایزن فرهنگی كشورمان در فيليپين با بيان سخناني گفت: در حال حاظر مسلمانان جهان با بحران افراط‌گرایی دینی روبرو هستند و این موضوع به طور مستقیم مردم جنوب کشور فیلپین را درگیر کرده است.

وي افزود: از آنجا كه این پدیده چهره مسلمانان و اسلام را در جهان و در بین مردم خدشه‌دار کرده است؛ لازم است برای روشنگری و نمایاندن چهره واقعی اسلام سمینار و یا کنفرانس‌های مشترک علمی و دانشگاهی برگزار شود.

جعفري‌ملك همچنین از پیشنهاد ارايه شده از سوي رييس مركز اسلام و دموکراسی فیلیپین مبني بر مشاركت ايران در نمايشگاه‌هاي فرهنگي دايرشده از سوي اين مركز، گفت: رایزنی فرهنگی ایران آمادگی دارد تا در نمایشگاه‌های فرهنگی اين مرکز حضور فعال و جدی داشته باشد.

در پایان طرفين اين ديدار توافقاتي انجام دادند كه از جمله آنها مي‌توان به اين موارد اشاره كرد: موضوع برگزاری دو سمینار در خصوص موضوعات فرهنگی و افراط‌گرایی و دین، شركت رایزنی فرهنگی ایران با آثار خوشنویسی قرآنی و اسلامی و همچنین آثار و صنایع دستی در نمایشگاه‌های مرکز اسلام و دموكراسي فيليپين و برگزاري سمیناری در حوزه زن و خانواده در فيليپين با همکاری انجمن دوستی ایران و فیلپین و انجمن زنان فرهیخته دو کشور.

 


١١:٤٥ - شنبه ١٠ تير ١٣٩٦    /    شماره : ٦٨١٤٦٢    /    تعداد نمایش : ٢٩٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
فصلنامه گفتگو شماره دو زمستان 1393

فصلنامه گفتگو، بهار 1393

مجله خبري گفتگوي اديان و تمدن ها

مجموعه مقالات

ديالوگ 5

ديالوگ 6
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 462637
Visitorsofday : 134
Visitorsofpage : 1183898
Onlinevisitors : 5
PageLoad : 1.8906

صفحه اصلی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت