دوشنبه ٠٧ خرداد ١٣٩٧ فارسي|English
 
 
صفحه اصلی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
Title
iran
Gallery is Empty!
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

دالیت‌های هند اعلام کردند که به دین اسلام درمی‌آیند

به گزارش خبرگزاری «حوزه»، قوم دالیت‌ها اورتار پرادش واقع در هندوستان تهدید کرده‌اند در صورتی که حملات و شقاوت‌ها علیه آنان کاهش نیابد به دین اسلام می‌گروند. در ماه می 2017 این گروه با برگزاری تظاهراتی خشم خود را از وضعیت نامناسب زندگی و حملات بی‌رحمانه علیه مردمشان ابراز داشتند. گفته می‌شود در همین راستا روز گذشته حدود 50 تن از اعضای دالیت‌ها تاکنون مسلمان شده‌اند. آن‌ها دیروز بت‌های راما، گانش و دیگر خدایان هندو را به رودخانه برده و به عنوان نمادی از خداحافظی با هندویسم، خدایان‌شان را در رودخانه انداختند. این گروه اعلام کردند که در پی افزایش حملات و بی‌رحمی‌ها علیه آنان در ایالت به ویژه ساحارانپور، نزدیک به 500 تن از آنان تصمیم دارند به دین اسلام درآیند.
تظاهرکنندگان همچنین اعلام کردند که قصد دارند مسجد باربری را نیز از نو بازسازی کنند. دالیت‌ها در بخش‌های مختلف اورتار پرادش مورد حملات قرار می‌گیرند و عاملان این حملات توسط دولت ایالتی محافظت می‌شوند.
در این میان وزیر امور اقلیت‌ها در اوتار پرادش، خواستار متوقف ساختن جنایات علیه اقلیت‌ها به ویژه مسلمانان در منطقه سامبال شد. گفته می‌شود در حمله‌ای که 8 می امسال رخ داد عده‌ای از هندوها به 55 خانواده مسلمان در روستای ناندرالی در این منطقه حمله کرده، آنان را مجبور به مهاجرت نمودند و خانه‌هایشان را به آتش کشیدند.

دالیت‌ها چه کسانی هستند؟
دالیت به معنای زمین‌خورده یا ستم‌دیده در جنوب آسیا، نامی است سیاسی که به کسانی در نظام طبقاتی آیین هندو گفته می‌شود که غیرقابل لمس یا نجس می‌باشند. دالیت همین‌طور به صورت عام، تمام قبایل و گروه‌هایی را که در طول تاریخ به علت‌های مختلف از جامعه مستثنی شده و از حقوق برابر برخوردار نبوده‌اند، دربرمی‌گیرد. عمل «نجس دانستن» بصورت رسمی در قانون اساسی هند در سال 1950 منع شده است، اما در عمل دالیت‌ها هنوز در معرض شکل‌های بی شمار تبعیض و محرومیت اقتصادی و اجتماعی قرار دارند. آنها نه تنها از دسترسی به دارایی های عمومی ( آب و زمین ) منع شده‌اند که از فرصت های برابر در کار و تحصیل نیز بازمانده‌اند. کوشش دالیت ها برای اثبات حقوق شان، اغلب با مقاومت شدید کاست‌های بالاتر روبرو شده است و به کشتار و تجاوز و دیگر سبعیت ها انجامیده است. بر مبنای آمارهای دولتی تخمین زده می شود که یک میلیون نفر دالیت به کار دستی مشغول هستند. آنها توالت های عمومی را تمیز می کنند و حیوانات مرده را جابجا می کنند. 80% دالیت ها در مناطق روستایی زندگی می‌کنند و 86% آنها فاقد زمین کشاورزی هستند. تنها 37% آنها با سواد هستند. روزانه سه زن دالیت مورد تجاوز جنسی قرار گرفته و در هر 18 دقیقه یک جرم علیه دالیت‌ها به وقوع می‌پیوندد.


١٠:٢٠ - دوشنبه ٢٥ ارديبهشت ١٣٩٦    /    شماره : ٦٧٧٨٧٦    /    تعداد نمایش : ٨٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
فصلنامه گفتگو شماره دو زمستان 1393

فصلنامه گفتگو، بهار 1393

مجله خبري گفتگوي اديان و تمدن ها

مجموعه مقالات

ديالوگ 5

ديالوگ 6
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 461743
Visitorsofday : 147
Visitorsofpage : 1180437
Onlinevisitors : 6
PageLoad : 2.0938

صفحه اصلی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت