دوشنبه ٠٧ خرداد ١٣٩٧ فارسي|English
 
 
صفحه اصلی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
Title
iran
Gallery is Empty!
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار رایزن فرهنگی کشورمان با متروپل نیویس اویونیاس" گبریل"

دکترعلی محمد حلمی رایزن فرهنگی کشورمان روز پنج شنبه 7 بهمن ماه سال جاري با حضور در متروپل نیویس اویونیاس" با متروپل منطقه نیو یس ا.یونیاس آتن دیدار و در مورد برگزاری کنفرانس گفت وگوی ادیان و نحوه توسعه همکاری ها با کلیسای ارتدکس یونان گفت و گو کرد.
رایزن فرهنگی کشورمان در این دیدار با اشاره به برگزاری گفت و گوی ادیان که توسط مرکز گفت وگوی ادیان ج.ا.ایران با دیگر فرقه های مسیحی و غیر مسیحی برگزار می کند ، گفت: ایران همیشه حامی گفت و گوی ادیان بوده و به همین دلیل با رهبران ادیان مختلف جهان سال هاست که همکاری داشته و نشستهای متعددی را برگزار می نماید زیرا براین باور هستیم که گفتگو باعث نزدیک شدن پیروان ادیان و ایجاد صلح و آرامش در جهان می شود و این یکی ازاهداف اصلی تمام پیامبران الهی است.
دکتر حلمی با اشاره به اینکه متاسفانه سیاسیون برای تامین منافع خود، از دین یهره برداری سوء وبه ایجاد تفرقه و درگیری دامن می زنند ،درحالیکه آموزه های ادیان الهی بر اساس عشق و محبت به منظور ایجاد محیطی سالم برای داشتن زندگی مسالمت آمیز همه پیروان ادیان و انسان ها بنا نهاده شده است .
حضور و همکاری شما برای هرچه بهتر شدن گفتگوی ادیان در کنفرانس تهران و نهادینه کردن آن بسیار مفید است تا زمینه برای توسعه همکاریهای اندیشمندان دو کشور در راستای معرفی تعلیمات الهی فراهم آید.
گفتگوی ادیان در تهران به مدت 2 روز خواهد بود و هر کدام از سخنرانان طی 20 دقیقه مقاله خود را ارایه می دهد و در پایان پرسش و پاسخ مطرح خواهد شد به عنوان میز گیرد بر گزار می شود.
متروپل گبریل ضمن استقبال برای حضور در گفت و گوی ادیان در تهران و نهادینه کردن این روند ، گفت: من از گفت و گوی ادیان و اندیشمندان حوزه دین استقبال می کنم زیرا معتقدم این امر برای ایجاد صلح و داشتن زندگی مسالمت آمیز پیروان ادیان و همه انسان ها ضروری است.
وی همچنین درادامه با اشاره به روابط دیرینه دو کشور، گفت: دو کشور دارای تمدن بزرگی هستند و بنابراین می توانیم بهتر با یکدیگر همکاری داشته باشیم . به نظر من برگزاری گفتگوی ادیان در تهران بین اندیشمندان حوزه دین بسیار مهم و ارزشمند است و من از این امر استقبال می کنم و از دعوت شما بسیار سپاسگزارم.
متروپل در ادامه افزود: باید شریعت در اروپا شناخته شود . هم اکنون در شمال یونان مسلمانان یونانی به شریعت عمل می کنند زیرا شریعت باعث ایجاد زندگی مسالمت آمیز می گردد و را ه را برای تفاهم بهتر هموار می کند.
وی در ادامه افزود: من از طرف کلیسای ارتدکس یونان مسئول گفت و گو بین ادیان هستم و هم اکنون با کشور اردن نیز دارای گفتگوی ادیان هستیم، زیرا معتقد هستیم که گفت وگو بهترین روش برای درک متقابل است.
وی در ضمن گفت: پیشنهاد شما را برای نهادینه کردن و پذیرش هماهنگی برای دور بعد را می پذیرم زیرا من به این امر مهم اعتقاد دارم .
دکتر حلمی در ادامه نیز گفت: هدف این گفتگوها تفاهم و شناخت بهتر است و زمینه ایجاد صلح و آرامش را در جهان فراهم می اورد و شهروندان به ارزشها و اخلاق انسانی و معنوی که ادیان توحیدی منادی هستند ، پی خواهند برد.
وی در ادامه افزود: پیامبران ادیان الهی همگی در راه سعادت انسان تلاش کرده اند و آموزه های خود را ارایه نموده اند و در حال حاضر پیروان و اساتید باید در راستای معرفی ارزش های الهی تلاش کنند تا بدخواهان و کسانی که از نام دین برای مقاصد غیر دینی خود استفاده می کنند،نتوانند به اصول دین لطمه بزنند.
در پایان متروپل و نماینده اسقف اعظم در منطقه نیو ایونیاس از رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران به خاطر دعوت از وی تشکر و قدردانی کرد و گفت : جمهوری اسلامی ایران همیشه در راستای ایجاد تفاهم و زندگی بهتر بین شهروندان جهان و بخصوص پیروان ادیان توحیدی تلاش کرده است.

 


٠٩:٣٦ - پنج شنبه ٧ بهمن ١٣٩٥    /    شماره : ٦٧١٤٠٨    /    تعداد نمایش : ٣١٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
فصلنامه گفتگو شماره دو زمستان 1393

فصلنامه گفتگو، بهار 1393

مجله خبري گفتگوي اديان و تمدن ها

مجموعه مقالات

ديالوگ 5

ديالوگ 6
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 461737
Visitorsofday : 126
Visitorsofpage : 1180416
Onlinevisitors : 3
PageLoad : 1.3750

صفحه اصلی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت